Nejčastější problémy vlasů

Vypadávání vlasů / Suché a dehydrované vlasy / Poškozené a roztřepené vlasy

Špatná kvalita a nadměrné vypadávání vlasů může mít mnoho příčin. Mezi nejčastější patří:

  • Hormonální nerovnováha – často se s ní setkáme u žen po porodu jako důsledek velkých hormonálních změn, ale také vlivem věku, zejména v období menopauzy. V některých případech ovlivňuje vypadávání vlasů i porucha štítné žlázy.
  • Stres – má neblahý vliv na celkový zdravotní stav a může být příčinou toho, že vlasy začnou nadměrně vypadávat a ztrácí na kvalitě, jsou bez lesku, náchylné k lámaní a třepení.
  • Nedostatek živin a potřebných vitamínů – když organismus postrádá potřebné živiny pro zdravý růst vlasů, zejména pro kvalitní vlasové folikuly, vlasy nemají kde čerpat výživu a projeví se to na jejich vzhledu.
  • Nesprávná péče – špatné a nešetrné zacházení s vlasy se projevuje na jejich kvalitě. Vlasy jsou bez lesku, lámou se a třepí. Zde je důležité dbát na správnou péči od mytí vlasů až po jejich finální úpravu.
  • Špatná volba kosmetických přípravků – jestliže se používají nesprávné kosmetické přípravky na mytí vlasů a jejich úpravu, dochází k vyčerpání vlasů a ty pak působí nevzhledným a unaveným dojmem. Je důležité najít vlasovou kosmetiku určenou přímo pro vaše vlasy. Nepodceňujte tento fakt a o vhodnosti se poraďte s odborníky.
  • Genetická predispozice – každý máme genetickou výbavu po svých předcích. Pokud se ve vaší rodině potýkáte s řídkými vlasy, pak zřejmě nebudete mít vlasy husté dle svých představ, ale díky správné péči a vhodným přípravkům můžete mít vlasy krásné a zdravé.
  • Účinky některých léků – některé léky zapříčiňují nadměrné padání vlasů. Zde se poraďte se svým lékařem. Určitě nedoporučujeme vysazení léků bez konzultace s lékařem, který poradí a doporučí další kroky.

Složení Vlásenky je vyvážené a obsažené látky představují komplexní skladbu pro efektivní růst vlasů, jejich kvalitu a hustotu. Jejich dalším benefitem je pozitivní vliv na pleť a nehty.

Kompletní složení vlásenky
user
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram